× بستن تبلیغات
مقاله آمار تصادفات در كشور ایران
تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 16:10 | نویسنده : حسین | بازدید : 0
مقاله آمار تصادفات در كشور ایران

مقاله آمار تصادفات در كشور ایران

دانلود مقاله آمار تصادفات در كشور ایران

مقاله آمار تصادفات در كشور ایران
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 263 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 34

مقاله آمار تصادفات در كشور ایران

تصادفات در كشور ایران

مقدمه

سالانه یك میلیون و 300 هزار نفر در سراسر جهان بر اثر حوادث رانندگی كشته و میلیون ها نفر دچار ضایعات جسمی می شوند كه در هر صورت برای خانواده ها و بازمانده ها اثرات زیانبار روحی و اقتصادی بر جای می گذارد.

در كشور ما نیز سالانه 28 هزار نفر در حوادث رانندگی كشته می شوند. با هر تصادف و كشته و مجروح شدن هر فرد، كانون گرم خانواده ها علاوه بر خلاء عاطفی از بعد اقتصادی نیز دچار مشكل می شود. براساس آمارها، 70 درصد كشته شدگان سرپرست خانواده هستند كه با مرگ و از كارافتادگی آنها پیامدهای ناگواری گریبانگیر خانواده های آنها می شود و بعضاً به سمت فقر و تنگدستی پیش می روند. چه بسا معلولیت های جسمی و نقص عضو و دردهای مزمن مجروحان تصادفات رانندگی، سلامت روان آنها را نیز به خطر می اندازد. هشت هزار نفر زندانی بر اثر تصادف در زندان به سر می برند و برای آزادی شان به 600 میلیارد تومان پول نیاز است. همچنین 40 درصد از مرگ های ناشی از حوادث ترافیكی به گروه سنی زیر 25 سال اختصاص دارد كه علاوه بر از دست دادن جان خود بر سلامت روانی نزدیكان نیز اثرات قابل ملاحظه یی می گذارد. اگر بنای عقیدتی این اشخاص سست شود، زمینه برای جرم و كجروی آنان فراهم می شود و در كل امنیت اجتماعی اختلال ایجاد می شود.

جدیت و مداومت در اجرای قانون می تواند در درازمدت فرهنگ ساز باشد و برعكس اجرای موقتی و تظاهر به جدیت در اجرا و مقطعی یا ساعتی عمل كردن می تواند باعث جدی نگرفتن مقررات و كاهش اعتماد مردم به نهاد مجری قانون شود. سنگین كردن جرائم رانندگی و سختگیری در اجرای فقط پاره یی از قانون و عمل نكردن به پاره یی دیگر از آن، واكنش نامناسب از سوی مردم را به دنبال خواهد داشت. اعمال قوانین برای همه مردم بدون تبعیض، شفافیت، حد و مرز دقیق قانون، شرایط محیطی، مجریان قانون، نوع و میزان جرائم متناسب با تخلفات و... پاره یی از پیش شرط ها و زمینه های لازم در این زمینه است كه با اعمال پیوسته و دائمی مقررات در قانونمند شدن مردم موثر خواهد بود و فرهنگ جامعه را ارتقا خواهد داد.

روش جمع آوری داده ها و محدودیت های پیش رو :

در انجام این پروژه سعی بر آن شد كه با استفاده از منابع موجود در اینترنت در مورد تصادفات در كشور و همچنین تهیه پرسشنامه و پخش آن در میان عده ای از مردم اطلاعات دقیقی در این زمینه داده شود و راهكارهای پیشگیری از تصادفات رانندگی  ارائه گردد .

اما در راه اجرای این پروژه با مشكلات و محدودیت هایی نیز مواجه بودیم كه در ادامه شرح داده شده است :

1-    محدودیت در استفاده از اینترنت به عنوان یكی از منابع اصلی تحقیق

2-    نبود آمار دقیق از تصادفات در جامعه

3-    كمبود منابع مالی در انجام تحقیق

4-    محدودیت زمانی با توجه به اختصاص وقت برای دروس دیگر

5-    عدم همكاری موسسات مربوطه به امور تصادفات كشور

6-    عدم شركت برخی از دوستان در نظرسنجی به دلیل وجود مشكلات فرهنگی در جامعه

 

مرگ 270 هزار ایرانی در تصادفات 11 سال گذشته

همچنین تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به سازمان پزشکی قانونی در آبان امسال با 8.8 درصد افزایش به 27 هزار و 98 نفر رسیده ‌است که 19 هزار و 624 نفر آنان مرد و هفت هزار و 474 نفر دیگر زن بودند.

آمارهای سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد از سال 1380 تا امروز بیش از 270 هزار شهروند ایرانی جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند.

آمار فوتی های سال 91 در تصادفات رانندگی

به گزارش مهر، آنچه از آمارهای پزشکی قانونی کشور استخراج شده است از کل فوتیهای حوادث رانندگی هشت ماهه امسال 11 هزار و 74 نفر مرد و سه هزار و 52 نفر زن بودند که در این مدت سه هزار و 937 مورد از تلفات حوادث رانندگی در مسیرهای درون شهری،‌ هشت هزار و 718 مورد در مسیرهای برون شهری، ‌یکهزار و 397 مورد در مسیرهای روستایی و 74 مورد در مسیرهای نامعلوم ثبت شده‌است.

 

دانلود مقاله آمار تصادفات در كشور ایرانادامه ي مطلب
امتیاز : 1طبقه بندی: ،
مقاله آمار تصادفات در كشور ایران,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *